Потепління
В останню неділю лютого встановилася дуже тепла, як для зимового місяця, погода. Вночі стовпчик термометра ледь опускається нижче нуля, а вдень нерідко доходить до п’яти- семи градусів тепла.
Така аномально тепла погода буде триматися, як мінімум, до кінця цього тижня. Згідно прогнозу синоптиків.
Це може бути погано для рослин. В кінці лютого всі дерева і кущі наших широт вже вийшли з стану фізіологічного спокою і знаходяться в стані вимушеного спокою. Тобто ніякі внутрішні біологічні фактори вже не стримують початок розвитку, початок розпускання бруньок, сокоруху і таке інше. Єдине, що може завадити рослині “прокинутися” це низька температура. Кажуть, що рослини вже “відчувають весну”.
В таких умовах тривале потепління може призвести до сумних наслідків. Можуть загинути квіткові бруньки і навіть вегетативні бруньки, хоч вони і трохи більш витривалі до заморозків.
Ситуацію рятують холодні ночі, які допомагають ґрунту залишатися холодним.
Але весняні квіти, такі як підсніжники, вже ростуть повним ходом. Те саме відбувається з деякою особливо морозостійкою екзотикою.
Я маю на увазі жимолость. В своїх природних умовах (на Камчатці, в Сибіру) кущики жимолості витримують і сорок градусів морозу, і більше. В тих краях зимових відлиг не буває. Якщо весна, то весна. В нас є кілька кущиків цієї нетипової для наших країв ягоди. Ці кущики животіють вже не один рік і висока ймовірність того, що вони якусь зиму не переживуть. Влітку їм заспекотно, для них повітря засухе. А взимку кілька разів за холодний період вони пориваються починати рости. Ну, і морози більше ніж десять градусів заморожують бруньки.
Ну, а для людей будь-яке потепління це благо. Менше треба топити, менші рахунки за комуналку, не так холодно ходити по вулиці.
Немає коментарів:
Дописати коментар